Нарахування платежів за послуги з централізованого опалення проводяться у відповідності до Правил надання послуг з централізованого опалення…, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №630 від 21 липня 2005 року (із змінами та доповненнями). 

Згідно цих правил у разі встановлення будинкового приладу обліку теплової енергії розрахунок плати за послуги з централізованого опалення здійснюється виходячи з фактично спожитого обсягу теплової енергії (Гкал) та відповідно до встановленого тарифу для абонентів будинки яких обладнані приладами обліку. НКРЕКП своєю постановою від 31.03.2015 року №1171 (зі змінами) встановила для МКП «Чернівцітеплокомуненерго» тариф для абонентів будинки яких обладнані приладами обліку – 1185,12 грн/Гкал (з ПДВ).

Розмір нарахування за спожиту теплову енергію залежить від об’єму теплоносія, що проходить через прилад обліку, та різниці температур теплоносія у подаючому та зворотному трубопроводах. Прилад обліку теплової енергії фіксує фактичне споживання в кожному конкретному місяці.

Котельні МКП «Чернівцітеплокомуненерго» працюють відповідно до температурного графіку, а саме при підвищені температури навколишнього середовища виробництво і температура теплоносія зменшується, при знижені температури навколишнього середовища, температура теплоносія (як було в січні 2016р.) підвищується.

Тому оплата за спожиту теплову енергію споживачів, будинки яких обладнані приладами обліку теплової енергії, залежить від температури навколишнього середовища і в кожному місяці є різною. 

 

Для абонентів житлових будинків без будинкових приладів обліку теплової енергії, тариф 27,45грн. за 1 м.кв.).

На розмір щомісячної плати за послугу з централізованого опалення, без будинкових приладів обліку, для населення впливає значення коефіцієнта, що враховує відхилення фактичної температури зовнішнього повітря та тривалості опалювального сезону від показників, використаних під час розрахунку діючого тарифу.

 Постановою КМ України від 17.02.2010 року № 151 затверджено порядок проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості. У відповідності до  даного порядку, перерахунок проводиться в разі відсутності квартирних та будинкових засобів обліку.